лікар Бушуєв Ю.В.
 
ЗНАЮ ДОПОМОГАЮ
МЕДИЧНА КІНЕЗІОЛОГІЯ — МИСТЕЦТВО ВІДНОВЛЕННЯ ЗДОРОВ'Я

Головним ресурсом кожної людини є здоров'я. З точки зору медичної кінезіології, здоров'я — це здатність людського організму адекватно реагувати на дії навколишнього і внутрішнього середовища: механічні, хімічні, енергетичні, інформаційні навантаження і т.д. Людина хворіє тому, що його нервова система не може своєчасно адаптуватися до цих навантажень.

Отже, хвороба — це не що інше, як результат порушення адаптації нервової системи людини до впливу агресивних факторів зовнішнього і внутрішнього середовища. Методи медичної кінезіології, активізуючи вроджену здатність організму до самовідновлення, дають можливість збалансувати нервову систему таким чином, щоб вона могла реагувати на всі впливи правильно і своєчасно.

Ці методи дозволяють підібрати оптимальну програму лікування/відновлення, використовуючи для цього біологічний зворотний зв'язок з організмом — тобто ми можемо «розмовляти» з нервовою системою.

Якщо не вдаватися в подробиці, медична кінезіології — це універсальний метод діагностики, основним інструментом якої є мануальний м'язовий тест.

Як працює мануальний м'язовий тест?

В класичній неврології існує сухожилковий рефлекс, коли лікар-невролог при ударі молоточком по сухожилку м'яза отримує відповідь у вигляді його скорочення. Цей тест проводиться, коли пацієнт розслаблений м'яз, який тестується, знаходиться в спокої.

В медичній кінезіології використовується той самий механізм тестування, тільки ми намагаємося дати напругу м'язу, який тестується у вигляді супротиву тиску руці лікаря. Таким чином, ми змушуємо нервову систему реагувати на помірне навантаження.

Далі лікар робить короткочасне посилення тиску (аналог удару молоточком по сухожилку) і просить пацієнта робити супротив цьому тиску. Якщо нервова система витримує навантаження, то відбувається посилення скорочення м'язів — в цьому випадком ми говоримо про нормотонус.


Якщо м'яз не посилює скорочення, це означає, що нервова система не може дати адекватної відповіді і виникає слабкість — тоді ми говоримо про гіпотонус.

Як це дозволяє проводити діагностику захворювання?

У медицині існують такі поняття як вісцеро-моторні, вертебро-моторні, меридіан-моторні, емоційно-моторні рефлекси. Ці зв'язки виявлені емпірично і частина з них підтверджені експериментами на тваринах і нейрофізіологічними та клінічними спостереженнями за пацієнтами фізіологами (І.П.Павлов, М.Р.Могендовіч).

Докладне вивчення рефлексів з внутрішніх органів на кісткову мускулатуру зробив М.Р.Могендовіч, М.О.Бернштейн (1941). В гострих та хронічних дослідах на жабах та собаках, застосовуючи механічні, хімічні та термічні подразнення серозної і слизової оболонок шлунку, а також кишечника та інших внутрішніх органів, він спостерігав зміну тонусу м'язів. Так як існує прямий зв'язок між органом та м'язом, ми можемо зі зміною тонусу м'яза запідозрити проблему в органі.

Діагностику яких неврологічних захворювань і проведення лікування дозволяє виконувати медична кінезіологія?

За допомогою м'язового тесту ми успішно можемо діагностувати навіть початкові прояви корінцевих синдромів, грижеутворення і протрузії міжхребцевих дисків, м'язові адаптивні і дезадаптивні больові синдроми, рефлекторні больові синдроми, больові синдроми вісцеральних дисфункцій, м'язово-фасціальні больові синдроми.


Ми підбираємо для кожного пацієнта індивідуальний план лікування, який підходить тільки його організму, завжди шукаючи першопричину виникнення порушень. Ми завжди запитуємо себе — чому виникла саме ця дисфункція? Відповідь на це дає наша нервова система через м'язовий тест.

Завдяки медичній кінезіології, можливе лікування:

  • захворювань нервової системи
  • гриж міжхребцевих дисків
  • захворювань суглобів та хребта
  • функціональних сколіозів
  • наслідків травм черепа та кінцівок
  • наслідків післяопераційних спайок
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Поширити цю сторінку в своїх соцмережах: