Кінезіотейпування - це вплив на пошкоджені або перенапружені тканини м'язів за допомогою особливої стрічки - кінезіотейпа, розробка доктора Кензо Касе (Японія), інноваційний метод тейпування, що знижує больові відчуття та зменшує запальні процеси завдяки постійній підтримці м'язів.
Суть методу полягає в накладанні спеціальних "пластирів" - тейпів, які сприяють розслабленню м'язів і прискорюють відновлювальні процеси організму.
Кінезіотейпування не сковує рухи, що дає змогу спортсменам не переривати тренувальний процес, а стандартні способи тейпування мають на увазі фіксацію (стягування, обгортання) і підходять лише для стабілізації та підтримки.
Застосовується під час лікування широкого кола захворювань:
Ключовий елемент кінезіологічного тейпування - це використання спеціальних тейпів, еластичних стрічок із бавовни або синтетичних матеріалів із клейкою гіпоалергенною основою. Активація клею відбувається під впливом температури тіла пацієнта. Розтяжність тейпа: 130-140%. Такий показник надає їм схожість зі шкірою і м'язовими тканинами за еластичністю.
Волокна тейпів мають низку корисних властивостей:
- пропускають повітря (шкіра не "задихається" під тейпом) доброякісні та злоякісні пухлини;- забезпечують мікроскопічний підйом шкіри (поліпшується циркуляція крові);
- відводять вологу і піт (тейп швидко сохне після спортивних занять, плавання або відвідування душу).
Кінезіотейпи носяться від кількох днів до тижня, але буває і довше - це залежить від матеріалу, з якого виготовлений тейп. Вони стійкі до навантажень (тренування, змагання), не втрачають своїх властивостей протягом усього періоду носіння.