Людина самостійно не завжди може впоратися з хворобою, але коли лікар та пацієнт об'єднуються, то разом вони можуть перемогти будь-яку хворобу. Коли пацієнт розуміє, що з ним роблять, він усіма силами прагне допомогти собі і лікарю в їх спільній боротьбі з хворобою. Розуміючи свій стан, пацієнт не буде змушувати себе виконувати рекомендації, які дав йому лікар, а буде робити це з радістю, тому що він тепер знає, що цей шлях — шлях його ефективного одужання.
Як відбувається прийом у лікаря-кінезіолога
Прийом лікаря-кінезіолога, як і у будь-якого іншого лікаря, починається зі збору анамнезу захворювання та життя пацієнта.
На первинному прийомі лікар з'ясовує у пацієнта:
- де болить і як, чим провокується больовий синдром, в який час доби і в якому становищі біль посилюється, якими емоціями супроводжується;
- наявність хронічних та інших захворювань, перенесених травм та операцій за весь період життя;
- для жінок обов'язкові питання про місячний цикл і репродуктивну функцію.
Ця інформація дає можливість оцінити поточний стан пацієнта до початку огляду і визначитися з можливою причиною захворювання. Навіть маленька дрібниця, може виявитися дуже важливою. Тому не дивуйтеся, коли лікар ставить запитання, на ваш погляд, не пов'язані з захворюванням.
Бажано принести (при наявності) з собою на первинний прийом результати лабораторних досліджень, результати МРТ, КТ, рентгенівські знімки, виписки з амбулаторних карт, висновки лікарів-фахівців, якщо такі у пацієнта є. Результати цих досліджень не несуть першочергової важливості, тому і називаються додатковими. Але вони дозволять лікарю отримати більш точну інформацію про наявні порушення і дати об'єктивну оцінку стану пацієнта.
Лікар-кінезіолог виявляє зміни фізіологічних вигинів хребта, положення кінцівок. Проводить оцінку положення тіла пацієнта в просторі, визначає зміщення центру ваги тощо. Оцінює функції руху грудо-брюшної діафрагми.
Зіставлення отриманої інформації (анамнезу та додаткових досліджень) з даними об'єктивного огляду, дозволяє зробити попередній висновок про правильність висновків лікаря.
Оцінюється загальний тонус м'язів (нормотонічность), їх готовність до роботи. Це дозволяє виявити ланцюжок дисфункцій в організмі, встановити пріоритетну проблему, з якою в даний момент, в першу чергу, потрібно працювати.
При наявності показань, лікар визначає значимість метаболічного синдрому (порушення обміну речовин організму) в ланцюжку дисфункцій, які призвели до виникнення м'язового дисбалансу і, як наслідок, порушення постави і больового синдрому. Робиться це за допомогою мануального м'язового тестування.
Далі, щоб зрозуміти, яку лікувальну дію потрібно проводити, з якою інтенсивністю і тривалістю, спираючись на дані м'язового тесту, лікар-кінезіолог оцінює рівень реактивності (стійкості) та адаптаційні реакції організму в даний момент у пацієнта. Такий підхід до вибору методу лікування дозволяє значно зменшити ймовірність загострення після маніпуляцій та підвищити ефективність лікування.
Отримавши всю необхідну інформацію про стан здоров'я пацієнта, лікар складає план лікування і доводить його до відома пацієнта.
З огляду на те, що стан організму і ступінь клінічних проявів різні, тривалість курсу лікування буде залежати від індивідуальних особливостей кожного конкретного організму і правильності виконання рекомендацій лікаря.
На жаль, як правило, пацієнти звертаються в вкрай запущених стадіях перебігу захворювання. З величезним списком скарг і проблем. Рішення складних проблем вимагає довгого часу, значних зусиль, серйозного і відповідального ставлення до лікувального процесу не тільки з боку лікаря, але, в першу чергу, з боку пацієнта!
Частота та періодичність відвідувань лікаря залежить від клінічної симптоматики, з якої людина звернулася, правильності та своєчасності виконання рекомендацій лікаря. Цим, власне, і визначається динамічна картина змін, що характеризує ефект від лікування.
На першому етапі кількість відвідувань лікаря може становити до 3-х разів на тиждень від 3 до 6 процедур. У деяких випадках більше.
У випадках порушень постави, сколіозів для стабілізації і досягнення тривалої ремісії потрібно набагато більше часу - від 3-х місяців до 1 року.
Як тільки вираженість клінічної симптоматики зменшується і у пацієнта відзначається позитивна динаміка, кількість процедур зменшується до 1 разу в 2-4 тижні.
Далі, з метою профілактики захворювань, рекомендуються відвідування лікаря-кінезіолога 1 разу на три, шість, дванадцять місяців.