dr.Bushuiev
Логотип лікаря Бушуєва Ю.В.

MEDICA MENTE, NON MEDICAMENTIS

CURA AEGROTUM, NON MORBUM

Київ, проспект В.Лобановського, 17, МЦ "Медбуд", Центр фізичної та спортивної реабілітації

Людина самостійно не завжди може впоратися з хворобою, але коли лікар та пацієнт  об'єднуються, то разом вони можуть перемогти будь-яку хворобу. Коли пацієнт розуміє, що з ним роблять, він всіма силами прагне допомогти собі і лікарю в їх спільній боротьбі з хворобою. Розуміючи свій стан, пацієнт не буде змушувати себе виконувати рекомендації, які дав йому лікар, а буде робити це з радістю, тому що він тепер знає, що цей шлях — шлях його ефективного одужання.

Як відбувається прийом у лікаря-кінезіолога

Прийом лікаря-кінезіолога, як і у будь-якого іншого лікаря, починається зі збору анамнезу захворювання та життя пацієнта.

На первинному прийомі лікар з'ясовує у пацієнта:

  • де болить і як, чим провокується больовий синдром, в який час доби і в якому становищі біль посилюється, якими емоціями супроводжується;
  • наявність хронічних та інших захворювань, перенесених травм та операцій за весь період життя;
  • для жінок обов'язкові питання про місячний цикл і репродуктивну функцію.

Ця інформація дає можливість оцінити поточний стан пацієнта до початку огляду і визначитися з можливою причиною захворювання. Навіть маленька дрібниця, може виявитися дуже важливою. Тому не дивуйтеся, коли лікар ставить запитання, на ваш погляд, не пов'язані з захворюванням.

Ознайомлення з результатами додаткових обстежень

X-ray діагностика

Бажано принести (при наявності) з собою на первинний прийом результати лабораторних досліджень, результати МРТ, КТ, рентгенівські знімки, виписки з амбулаторних карт, висновки лікарів-фахівців, якщо такі у пацієнта є. Результати цих досліджень не несуть першорядної важливості, тому і називаються додатковими. Але вони дозволять лікарю отримати більш точну інформацію про наявні порушення і об'єктивізувати попередню оцінку стану пацієнта.

Візуальний огляд

Візуальна діагностика

Лікар-кінезіолог виявляє зміни фізіологічних вигинів хребта, положення кінцівок. Проводить оцінку положення тіла пацієнта в просторі, визначає зміщення центру ваги тощо. Оцінює функції руху грудо-брюшної діафрагми. 


Зіставлення отриманої інформації (анамнезу та додаткових досліджень) з даними об'єктивного огляду, дозволяє зробити попередній висновок про правильність висновків лікаря.

Мануальне м'язове тестування

Оцінюється загальний тонус м'язів, нормотонічность органоспецифічних м'язів, проводиться підготовка м'язової системи до роботи. Це дозволяє виявити ланцюжок дисфункцій в організмі, встановити пріоритетну проблему, з якою в даний момент, в першу чергу, потрібно працювати.


При наявності показань, лікар визначає значимість метаболічного синдрому (порушення обміну речовин організму) в ланцюжку дисфункцій, які призвели до виникнення м'язового дисбалансу і, як наслідок, порушення постави і больового синдрому. Робиться це за допомогою мануального м'язового тестування.


Далі, щоб зрозуміти, яку лікувальну дію потрібно проводити, з якою інтенсивністю і тривалістю, спираючись на дані м'язового тесту, лікар-кінезіолог оцінює рівень реактивності (стійкості) та адаптаційні реакції організму в данний момент у пацієнта. Такий підхід до вибору методу лікування дозволяє істотньо зменшити ймовірність загострення після маніпуляцій та підвищити ефективність лікування.

Отримавши всю необхідну інформацію про стан здоров'я пацієнта, лікар складає план лікування і доводить його до відома пацієнта.


З огляду на те, що стан організму і ступінь клінічних проявів різні, тривалість курсу лікування буде залежати від індивідуальних особливостей кожного конкретного організму і правильності виконання рекомендацій лікаря.


На жаль, як правило, пацієнти звертаються в вкрай запущених стадіях перебігу захворювання. З величезним списком скарг і проблем. Рішення складних проблем вимагає довгого часу, значних зусиль, серйозного і відповідального ставлення до лікувального процесу не тільки з боку лікаря, але, в першу чергу, з боку пацієнта!

Частота і періодичність відвідувань лікаря залежить від клінічної симптоматики, з якої людина звернулася, правильності і своєчасності виконання рекомендацій лікаря. Цим, власне, і визначається динамічна картина змін, що характеризує ефект від лікування.


На першому етапі кратність відвідувань лікаря може становити до 3-х разів на тиждень від 3 до 6 процедур. У деяких випадках більше.


У випадках порушень постави, сколіозів для стабілізації і досягнення тривалої ремісії потрібно набагато більше часу - від 3-х місяців до 1 року.


Як тільки вираженість клінічної симптоматики зменшується і у пацієнта відзначається позитивна динаміка, кількість процедур зменшується до 1 разу в 2-4 тижні.


Далі, з метою профілактики захворювань, рекомендуються відвідування лікаря-кінезіологаії  1 разу на три, шість, дванадцять місяців.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ