лікар Бушуєв Ю.В.
 
ЗНАЮ ДОПОМОГАЮ
МАНУАЛЬНА ТЕРАПІЯ — це медичні прийоми, якими лікують за допомогою рук лікаря
Міофасціальна терапія

Мануальна терапія — це комплекс силових впливів руками на різні тканини організму людини. Назва цього виду лікування походить від латинського слова «manus», що означає рука і грецького слова «therapeia» — терапія. Цей метод лікування зародився в Індії і Середземномор'ї і довгий час мав відношення до народної медицини.

Першим мануальним терапевтом був древній мисливець, який після сутички з диким звіром чисто інтуїтивно застосував маніпуляції руками для відновлення власного здоров'я. Як виявилося в подальшому, рухи рук в області хворого місця відновлюють кровотік і рух лімфи, що допомагає позбутися продуктів розпаду, покращити живлення тканин, заспокоїти біль.

Розвитку методу в лікуванні сприяло створення в 1962 році Міжнародної федерації мануальної терапії.

Краніальна терапія

Попередником цього розділу медицини можна вважати костоправство, яке в основному було спрямоване на зміну положення кісток. Сьогодні область впливу мануального терапевта істотно розширилася, зачіпаючи також м'язи, м'які тканини, підшкірно-жирову клітковину, шкіру та інше.

В останні роки мануальна терапія офіційно визнана і стала застосовуватися в гінекології, урології та андрології. І результати перевершили всі очікування, так як ефективність лікування захворювань в порівнянні з фармакотерапії підвищилася на 80%.

Основні показання для мануальної терапії — це функціональний блок рухового сегмента в патологічно зміненому відділі хребта або суглоба. У нормі всі структури сегмента функціонують узгоджено. При блокуванні суглобів поверхні втрачають здатність зміщуватися один по відношенню до іншого, зникає так звана «гра суглобів». Напружуються прилеглі м'язи, стискаються тканини, виникають больові відчуття. Тому вплив, перш за все, спрямований на зняття цього блоку.

На першому етапі лікар використовує прийоми, які сприяють розслабленню м'язів (релаксація). Потім впливає на хребет, для збільшення його рухливості (мобілізація). І нарешті, проводить саму маніпуляцію, вид якої буде залежати від локалізації блоку.

Вісцеральна терапія

Лікар використовує всі основні сучасні методи мануальної терапії. До них відносяться:

Міофасціальна терапія

Цей метод спрямований на виявлення в області ураженої ділянки тіла ущільнень та рубців. Мануальний терапевт м'яко усуває ці патологічні зміни, що призводить до позбавлення від неприємних від чуттів, які пов'язані з їх появою — вщухає біль, зникає скутість, відновлюється постава і симетрія частин тіла.

Вісцеральна терапія

Це лікувальний вплив на внутрішні органи після оцінки тонусу навколишніх їх м'язів. В результаті покращується стан, відновлюється працездатність серця, легень, печінки, нирок, кишківника, статевих органів.

Краніальна терапія

Лікар працює з черепом та м'язами шиї, вирішуючи такі проблеми, як головний біль, запаморочення, підвищений внутрішньочерепний тиск.

Артро-вертебральна терапія

За допомогою цього методу можна відновити функцію уражених суглобів. Це досить жорсткий метод, який проводиться тільки за згодою пацієнта. Але в результаті його використання повністю відновлюється функція дискового апарату хребта, знімається компресія нервових корінців, зникає спазм і біль.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Поширити цю сторінку в своїх соцмережах: