лікар Бушуєв Ю.В.
 
ЗНАЮ ДОПОМОГАЮ
Рубці та спайки – причина сколіозу

Рубці та спайки перетягують все тіло і можуть стати причиною сколіозу.

Уявіть, що ви порвали щільну сукню і зашили її. Цілком імовірно, що за результатами цієї маніпуляції воно почне тянути під ліктями або виріз з'їде на бік. З організмом, який переніс хірургічне втручання, відбуваються схожі процеси: рубець починає тягнути тканини на себе, створюючи вектори натягу в тілі.

При формуванні рубця утворюється не та сама тканина, що була на цьому місці, а значно більш щільна і груба – сполучна. Вектори напруги в м'яких тканинах надають найпотужніший вплив на кісткову структуру і, зокрема, на хребет, тому, наприклад, шрам на животі може перекосити всю поставу. Причому комплексно впливають на організм не тільки рубці, що залишилися після порожнинних операцій, але і, здавалося б, невеликі проколи, які роблять в рамках лапароскопічних втручань.

Рубець не розсмокчиться - це на все життя

У нормі здорове тіло – це ажурна конструкція, що дихає, де кожен шар, кожна складова рухається в заданому природою ритмі. Рубець – це, грубо кажучи, цвях, який забили в цю ажурну структуру – він може перетягнути, намотати на себе чи не все тіло.

Що ж треба робити – чи можна позбутися рубця?

На жаль, вся реклама, яка обіцяє, що «рубець розсмокчиться, треба лише помазати чарівною маззю», бреше: якщо шрам є, від нього нікуди не подітися. Рубцева тканина не зникне. Однак у процесі остеопатичної роботи її можна зробити більш еластичною, надати їй максимально можливу рухливість. Плюс до цього, лікар-остеопат також може навчити тіло «обминати» тяги, що залишилися.

Одного разу достатньо?

Пацієнти з тими чи іншими шрамами, пройшовши сеанс остеопатичного лікування, дуже часто відразу ж відчувають велику міру свободи в тілі – і, звичайно ж, запитують: скільки ще сеансів потрібно, щоб раз і назавжди впоратися з відчуттями в області рубця, що тягнуть, виправити поставу , яка почала змінюватися після операції? Звісно, ​​кожна ситуація дуже індивідуальна. Деяким пацієнтам достатньо 5-7 сеансів, щоб повністю відновити структуру тіла та забути про рубць.

Але, на жаль, здебільшого рубці поводяться досить агресивно: остеопат робить їх еластичними, прибирає патологічні тяги, але через деякий час вони знову беруть своє. На початку лікування можуть знадобитися більш часто працювати з рубцем, але з часом, як тіло буде по-новому збалансоване, корекції двічі на рік, як правило, достатньо. Або пацієнту потрібно навчитися «працювати» з рубцями самостійно. Така «робота» займає 5-10 хвилин на день.

У будь-якому випадку, всім пацієнтам, які зіткнулися з тим чи іншим хірургічним втручанням або подібними травмами, я рекомендую працювати з рубцями, нейтралізуючи їхню агресію – щоб зберегти здоров'я всього тіла, яке безпосередньо залежить від легкості та дихання всіх його структур тіла.

Девід Ліф (хіропрактик, кінезіолог) відповідає на запитання:
- Як зменшити негативний вплив шрамів?
- Яким має бути здоровий колір рубця?
- Використання лазера у відновленні після хірургічних втручань.
- Через який час після операції можна починати працювати з рубцями?
- Як працювати з келоїдними рубцями?
- Які препарати слід приймати до та після хірургічного втручання для швидкого відновлення?

Поширите цю сторінку в своїх соцмережах: