лікар Бушуєв Ю.В.
 
ЗНАЮ ДОПОМОГАЮ
Стоматологічні захворювання та зміни у хребті

У сучасних людей порушення постави трапляється майже у кожного другого.

Причини порушення постави

До цього призводить безліч причин: малорухливий спосіб життя, вимушена поза на роботі, за комп'ютером, надлишкові фізичні навантаження (наприклад, у спортсменів, любителів фітнесу), порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Однією з важливих причин розвитку постуральних порушень є порушення прикусу та роботи скронево-нижньощелепного суглоба.

Як пов'язане порушення постави із прикусом?

Стоматологічні захворювання та зміни у хребті

У нормі при жуванні, ковтанні, відкриванні та закриванні рота навантаження рівномірно розподіляється на правий та лівий скронево-нижньощелепний суглоб.

При втраті зубів (травма, видалення), неправильному змиканні щелеп (порушення прикусу) та інтенсивному рості нижньої щелепи зв'язковий апарат суглоба розтягується. Навантаження на суглоби стає нерівномірним. В одному із суглобів виникає надмірна рухливість (гіпермобільність), у другому постійне навантаження. Виникає асиметричність при відкритті рота – щелепа йде убік.

Згодом відбувається спазм м'язів, які забезпечують роботу суглобів. Погіршується здатність відкривати рот, з'являється болючість та патологічне клацання у СНЩС. Починають включатися адаптаційні механізми організму, відбуваються зміни. На рівні шийного відділу хребта відбувається фіксація С01, С12 хребців за рахунок нахилу голови у бік перевантаженого суглоба. Грудний відділ компенсує неправильне положення шиї та голови підйомом плеча та лопатки, виникають сколіотичні викривлення хребта. Зазвичай такі пацієнти знають, що вони сколіоз. Таз, своєю чергою, підлаштовується під грудний відділ, відбувається поворот таза і ніг з допомогою розвороту таза одна нога стає «довшою».

Комплексне лікування у остеопата та ортодонта

Весь цей комплекс порушень постави можна відновити при своєчасному зверненні до ортодонта та остеопата. Ортодонт усуває порушення прикусу, відновлює відсутні зуби. Остеопат працює з кістками черепа, м'язами та зв'язками скронево-нижньощелепних суглобів, усуває патологічну адаптацію хребта.

Спільна робота забезпечує хороші та стійкі результати у дітей та дорослих.

Поширите цю сторінку в своїх соцмережах: