лікар Бушуєв
 
Мануальна терапія

Мануальна терапія - це комплекс силових впливів руками на різні органи і тканини організму людини. Назва цього виду лікування походить від латинського слова "manus", що означає рука, і грецького слова "therapeia" - терапія.

В Україні попередником цього розділу медицини можна вважати «костоправство», яке здебільшого було спрямоване на зміну положення кісток. Сьогодні сфера впливу мануального терапевта істотно розширилася, зачіпаючи також м'язи, м'які тканини, підшкірно-жирову клітковину, шкіру та інше.

Основне показання для мануальної терапії – це функціональний блок рухового сегмента в патологічно зміненому відділі хребта або суглоба. У нормі всі структури сегмента функціонують узгоджено. У разі блокування суглобові поверхні втрачають здатність зміщуватися одна відносно одної, зникає так звана "гра суглобів". Напружуються прилеглі м'язи, здавлюються тканини, виникають больові відчуття. Тому вплив насамперед спрямований на зняття цього блоку.

На першому етапі лікар використовує прийоми, що сприяють розслабленню м'язів (релаксація). Потім впливає на хребет, для збільшення його рухливості (мобілізація). І нарешті, проводить саму маніпуляцію, вид якої залежатиме від локалізації блоку.

Ми використовуємо всі основні сучасні методи мануальної терапії. До них належать:

Метод міофасціальної терапії

Він спрямований на виявлення в ділянці ураженої ділянки тіла ущільнень і рубців. Мануальний терапевт усуває ці патологічні зміни, що призводить до позбавлення від захворювання, яке пов'язане з їхньою появою. Вщухає біль, зникає скутість, відновлюється постава і симетрія частин тіла.

Вісцеральний метод

Він передбачає лікувальний вплив на внутрішні органи після оцінки тонусу м'язів, що їх оточують. У результаті покращується стан, відновлюється працездатність серця, легенів, печінки, нирок, кишечника, статевих органів.

Метод артро-вертебральної терапії

За допомогою цього методу можна відновити функцію уражених суглобів. Це досить жорсткий метод, який проводиться тільки за згодою пацієнта. Але в результаті його використання повністю відновлюється функція дискового апарату хребта, знімається компресія нервових корінців, зникає спазм і біль.

У руках досвідченого фахівця методи мануальної терапії абсолютно безпечні, ефективні та здатні позбавити багатьох проблем зі здоров'ям.

Поширите цю сторінку в своїх соцмережах: