лікар Бушуєв Ю.В.
 
ЗНАЮ ДОПОМОГАЮ
Кінезіотейпування

Кінезіотейпування - це вплив на пошкоджені або перенапружені тканини м'язів за допомогою особливої стрічки - кінезіотейпа, розробка доктора Кензо Касе (Японія), інноваційний метод тейпування, що знижує больові відчуття та зменшує запальні процеси завдяки постійній підтримці м'язів.

Суть методу полягає в накладанні спеціальних "пластирів" - тейпів, які сприяють розслабленню м'язів і прискорюють відновлювальні процеси організму.

Кінезіотейпування не сковує рухи, що дає змогу спортсменам не переривати тренувальний процес, а стандартні способи тейпування мають на увазі фіксацію (стягування, обгортання) і підходять лише для стабілізації та підтримки.

Застосовується під час лікування широкого кола захворювань:

- лікування болю в ногах;
- відновлення після травм;
- лікування захворювань хребта;
- лікування головного болю;
  - усунення проблем із суглобами тощо.

  Ключовий елемент кінезіологічного тейпування - це використання спеціальних тейпів, еластичних стрічок із бавовни або синтетичних матеріалів із клейкою гіпоалергенною основою. Активація клею відбувається під впливом температури тіла пацієнта. Розтяжність тейпа: 130-140%. Такий показник надає їм схожість зі шкірою і м'язовими тканинами за еластичністю.

  Волокна тейпів мають низку корисних властивостей:

  - пропускають повітря (шкіра не "задихається" під тейпом) доброякісні та злоякісні пухлини;
  - забезпечують мікроскопічний підйом шкіри (поліпшується циркуляція крові);
  - відводять вологу і піт (тейп швидко сохне після спортивних занять, плавання або відвідування душу).

  Кінезіотейпи носяться від кількох днів до тижня, але буває і довше - це залежить від матеріалу, з якого виготовлений тейп. Вони стійкі до навантажень (тренування, змагання), не втрачають своїх властивостей протягом усього періоду носіння.

  Поширите цю сторінку в своїх соцмережах: