лікар Бушуєв Ю.В.
 
ЗНАЮ ДОПОМОГАЮ
Кінезіомасаж

Масаж у загальному сенсі - це мануальний вплив на тканини, де найчастіше розминаються м'язи в місцях болю.

Традиційний медичний масаж не вирішує основної проблеми - пошуку причин больових відчуттів. На допомогу приходить кінезіологічний масаж.

Кінезіомасаж виконує п'ять основних завдань для повноцінного відновлення здоров'я.

1. Перше завдання кінезіомасажу - виявлення корисності масажної дії та причини болю.

Кінезіологія дає змогу визначити причини больових відчуттів, які можуть бути пов'язані з:
а) ураженням соматичної нервової системи і тоді масаж, як механічна активація, даватиме стійкий позитивний результат;
б) ураженням вегетативної нервової системи, як результат дисфункції внутрішніх органів. У такому разі механічна робота марна, поки за допомогою лікаря-кінезіолога не буде відновлено функцію вегетативної нервової системи.

Біль, з яким прийшов пацієнт, може мати різну причину: механічний біль, емоційний, метаболічний. Відчуття локалізації болю будуть абсолютно однакові. І зрозуміти причину не просто.

Кінезіологія дає змогу дізнатися, що біль провокує!

Кінезіомасаж працює з механічним болем, який є ураженням соматичної нервової системи і змінюється за інтенсивністю залежно від різного положення тіла.

Периферична нервова система - система провідників, які проводять імпульси. Якщо цей імпульс перетиснутий, у м'яза виникає гіпотонія, гіпостезія та гіпорефлексія.

Спазм м'яза - це ознака того, що м'яз щось компенсує. Щоб зняти спазм, треба знайти місце, в якому цей спазм провокує больовий синдром.

Але трапляються й емоційні причини болю. На цьому тлі часто не вистачає дихання, виникають головні болі та болі в плечових суглобах.

Існують меридіональні причини болю, коли в пацієнта виражений часовий діапазон виникнення болю. Такий пацієнт каже: "У мене плече болить тільки вночі, коли я засинаю".

А якщо людина поїла й одразу все болить або вона взагалі намагається не снідати: "Як поїм, одразу спина болить", значить порушено метаболізм - біохімічні причини болю. І просто масажем їй допомогти неможливо.

У разі емоційних, меридіональних або біохімічних причин болю необхідно проходити повноцінне обстеження і лікування у лікаря-кінезіолога.

Масажист-кінезіолог забезпечує підтримуюче лікування за допомогою роботи на нейро-судинних, нейро-лімфатичних і стрес точках.

У кожного м'яза й органа є свої рефлекси, що відбиваються на роботі скелетних м'язів, коли можна поліпшити лімфовідтік, кровопостачання і зняти емоційні стани, пов'язані з конкретним м'язом, з конкретним органом.

2. Друге завдання кінезіомасажу - пошук слабкої ланки.

Під час роботи з порушеннями соматичної нервової системи на перший план виходить питання визначення пріоритетного регіону ураження - слабкої ланки в системі організму, і кінезіологічний масаж виконує цю задачу за допомогою візуальної діагностики або специфічними провокаціями в патерні кроку.

Візуальна діагностика дає змогу порівняти нормальний стереотип із поточним положенням у тілі пацієнта і виявити причину виникнення болю.

Патерн кроку - стереотип ходьби, критерій правильно здійснюваного руху і показник порушення руху.

Якщо під час виконання руху (ходьби) спина виконує атиповий, неправильний або додатковий рух, значить, правильний рух десь не виконався. Наприклад, якщо великий сідничний м'яз не скорочується, то людина здійснює рух кроку не в тазостегновому суглобі, а в поперековому відділі хребта. Піднімає ногу разом із тазом квадратним м'язом попереку. Тоді поперековий відділ болітиме, а в тазостегновому суглобі розвиватиметься коксартроз. Чи є в такому разі сенс активно масажувати й так укорочені м'язи попереку?

Приклад. Людина крокує, але не може підняти ногу, не включаються м'язи стегна. За них працюють косі м'язи живота. Така людина прийде зі сколіозом, зумовленим опусканням переднього краю ребер під впливом спазмованих косих м'язів живота й утворенням на спині реберного горба. Розтираючи "щільні м'язові тяжі" на спині без відновлення роботи м'язів-антагоністів ми результату не доб'ємося.

Кінезіологія дає змогу оцінити адаптацію організму до навантаження. Знайти причину болю, що виникає в стані руху.

3. Третє завдання - підібрати метод лікування.

М'яз може бути гіпотонічним:

1) на периферичному рівні ураження, коли сам м'яз не може працювати, у ньому можуть бути:

- тригерні точки;
- фасціальне вкорочення;
- нестабільність місць прикріплення.
2) на сегментарному рівні ураження - здавлений нерв у якомусь регіоні тіла, і тоді треба працювати з м'язами цього рівня, наприклад, із м'язами таза, щоб відновити роботу м'язів стопи, щоб минув біль у шиї.

3) на центральному рівні - у роботі м'язово-фасціальних ланцюгів як єдиної системи взаємодії кістково-м'язових ділянок напруження і натягу.

Методи кінезіомасажу дають змогу відновлювати м'язи та зв'язки саме тими прийомами, які в цей момент потрібні на кожній окремій ділянці глобальної системи нашого організму.

4. Четверте завдання кінезіомасажуоцінити ефективність терапії.

Все, що робиться в рамках кінезіології загалом і кінезіомасажу зокрема, перевіряється за допомогою біологічного зворотного зв'язку з організмом - мануальним м'язовим тестуванням. Такий метод роботи наочно показує, чи приносить наш вплив користь і відновлення організму.

5. П’яте завданняперенавчання рухового стереотипу.

Якщо пацієнт під час ходьби неправильно включає м'язи, то такою ходьбою він руйнує всю роботу лікаря і масажиста.

Ми маємо допомогти зрозуміти і навчити людину як правильно сидіти, як стояти, як рухатися. Необхідно сформувати правильний рух, щоб проблем зі здоров'ям більше не виникало.

Людський організм так влаштований, що якщо є проблемний м'яз, організм підлаштовується під проблему, ізолює її, щоб хворий м'яз не включався в рух. Так виникає неправильний стереотип руху. Усього за 21 день організм набуває нової звички руху.

Кінезіомасаж, порівняно з класичним масажем, дає змогу виявляти причину болю, навіть якщо вона розміщена в іншому регіоні тіла, чинити підтримуючу дію на соматичну нервову систему під час лікування найглибших і найскладніших причин болю, а також налаштовувати організм після лікування на правильну й тривалу роботу із самовідновлення.

Уважно ставтеся до свого здоров'я і використовуйте тільки ефективні методики лікування!

Поширите цю сторінку в своїх соцмережах: